Lakers hledají ideální složení sestavy

12. 11. 2023, 08:30 » Úhel pohledu - Autor: David Šlachta

(zdroj: Nbasket.cz)
Slavný celek se prozatím trápí více než se očekávalo a s bilancí čtyř výher a pěti porážek se nachází na osmém místě v Západní konferenci. Také proto trenérský štáb stále hledá optimální základní sestavu a naopak, kdo by mohl chodit do hry jako náhradník.

Austin Reaves je jedním ze jmen, které se v souvislosti s pozicí v týmu nejvíce skloňují. Po minulé sezóně, kdy si vedl nad očekávání dobře se předpokládalo, že bude téměř s jistotou natrvalo součástí základní pětky. Vzhledem k situaci se ale kouč Darvin Ham se jej po osmi zápasech nového ročníku rozhodl přesunout na lavičku a nechat ho nastupovat ze střídačky.

A jakkoliv se tento krok mohl zdát jako kontroverzní, v utkání proti Suns se vyplatil. Lakers zvítězili 122:119. V základní sestavě Reavese nahradil Cam Reddish a to byl také správný krok. Důvěru od vedení a superstar týmu LeBrons Jamese začal rychle oplácet a jen v pátečním zápase trefil šest z osmi trojek a pomohl zápas zlomit v klíčových chvílích čtvrté čtvrtiny.

Reaves si také nevedl vůbec špatně a stihl 15 bodů plus sedm asistencí, ve čtvrté čtvrtině sehrál několik dobrých kombinací s LeBronem, které byly také důležité. K rozhodnutí, že Reaves bude nastupovat z lavičky se vyjádřil po vydařeném zápase i trenér Darvin Ham. Manu Ginobili nastupoval ze střídačky, ale byl téměř jako člen základní sestavy. A stejně to je s Austinem. Pořád bude hrát 35 minut a hrát koncovky zápasů.”

Tohle srovnání dává smysl. Argentinská legenda nastupovala v dresu Spurs z lavičky tak, aby se rozložila síla mezi základní sestavu a náhradníky. I když si Tony Parker a Tim Duncan potřebovali odpočinout, stále měli Spurs jistotu, že na palubovce bude vysoce kvalitní hráč. Lakers se snaží o to stejné, vybalancovat svou sestavu, aby jim fungovala základní pětka, ale zároveň mít i silnou lavičku.

Uvidíme, zda se kouč Lakers bude držet této změny, zvlášť až se do hry vrátí Jarred Vanderbilt. Vzhledem k jeho obranným schopnostem se možná bude trenérský štáb snažit aby byl na palubovce s dalším dobrým obráncem Raddishem, takže uvidíme, jak moc to ovlivní složení základní pětky. Prozatím se ale zdá, že Lakers možná našli správnou chemii.