Thunder a Clippers nezaváhali

28. 12. 2012, 08:47 » Review - Autor: David Kolář

(zdroj: Nbasket.cz)
Basketbalisté Oklahomy dokázali po prodloužení zdolat houževnatý Dallas, Clippers vyhráli popatnácté v řadě a potvrdili vedoucí postavení v Západní konferenci. Nejlepším střelcem noci byl se 40 body Kevin Durant.

OKC Oklahoma City - DAL Dallas 111:105p

Hostující Dallas předvedl na palubovce favorita velmi dobrý výkon, když povětšinu utkání vedl, avšak velkému náporu Thunder v závěru neodolal. Mavs byli nakonec rádi, že se jim povedla šťastná vyrovnávací "jednoruč" trojka, kterou Darren Collison (32 bodů - trojky 4/4) v poslední vteřině poslal zápas do prodloužení. V něm ovšem nastřílel 8 ze svých 16 bodů Russell Westbrook a Thunder si připsali 11. domácí výhru v řadě. Nejlepším střelcem utkání byl se 40 body (13/28 z pole - TH 10/10) Kevin Durant, Kevin Martin (18 bodů) se zase blýskl důležitou trojkou v nastaveném čase. Oklahoma ve vyrovnaném zápase vyhrála na doskoky 56-46 a 13-5 na bloky (Ibaka - 5).

Perličky:
* Serge Ibaka měl také porozuhodná čísla, když si za téměř 42 minut připsal 19 bodů, 17 doskoků a 5 bloků.
* Pokud zaznamená Durant více jak 35, tak OKC neprohrává (bilace 6-0).
* Byl to první vzájemný zápas v letošní sezoně. Odveta se hraje 18. ledna.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

LAC L.A. Clippers - BOS Boston 106:77

Clippers si připsali 15. výhru v řadě a celkem v pohodě přejeli hostující Boston. Neprohráli ani jednu čtvrtinu a v zápase si vytvořili až 32 bodový náskok. Nejlepším střelcem vítězů byl s 21 bdy náhradník Matt Barnes, 13 doskoky se blýskl Lamar Odom a 11 asistencí přidal Chris Paul. V dresu poražených měl na svém kontě 16 bodů Kevin Garnett.